Jdi na obsah Jdi na menu
 


Místnost bez nástrah

Odstranit všechna myslitelná nebezpečí, která by andulku ve společně obývané místnosti mohla ohrozit, se ani starostlivému majiteli zcela nikdy nepodaří, ale můžete je s pomocí tohoto seznamu alespoň omezit.

Nebezpečí:

Rady:

Koupelna: andulka může uletět pootevřeným oknem nebo se utopit v otevřeném WC. Koupelnu mít trvale zavřenou. Andulka smí dovnitř pouze s vámi.
Knihovna: Může zapadnout za knihy a sama pak nedokáže vylézt. Knihy přiražte přímo ke stěně nebo do mezery dejte napříč dvě knihy.
Podlaha: Hraje si na zemi a omylem ji lze zašlápnout. Zvykněte si být opatrní a neustále ve střehu nebo se naučte "šoupat nohama".
Nádoby s vodou: pták sklouzne do sklenice, kbelíku, vázy nebo jiné nádoby a může se utopit. Nádoby zavírejte a při domácím úklidu nenechávejte ptáka volně létat.
Skříně, otevřené zásuvky: Andulku sem omylem zavřeme, aniž bychom to věděli a pták zde může vyhladovět nebo se udusit. Nikdy nenechávejte pootevřenou ani malou škvírku.
Jedy: Smrtelné otravy může způsobit alkohol, hroty inkoustových tužek, plnící a kuličková pera, silné kouření, měděnka, lepidla, laky, rozpouštědla, hnojiva na rostliny, igelit, čistící prostředky, rtuť, intenzivní spreje, prášky na praní, cigaretový kouř. Všechny tyto látky musí být pro andulku nedosažitelné, stopy bezezbytku odstraňte.
Sporáky a plotny: Přistání na rozpálené plotně může způsobit smrtelné popáleniny, zvláště pak sklokeramické desky pták nerozezná od normální přistávací plochy. Nikdy nenechávejte andulku v kuchyni bez dohledu, zvláště pak když se vaří.
Plamen svíčky: Průlet plameny může způsobit i smrt. Když je andulka puštěná, raději nezapalujte svíčku.
Koš na papíry, okrasné nádoby: Když pták sklouzne dovnitř a nedokáže se dostat vlastními silami ven, hrozí nebezpečí, že vyhladoví nebo že ze strachu dostane infarkt. Okrasné nádoby naplňte pískem nebo pokrčeným papírem. Používejte koše, které nemají hladké stěny (např. kovové mřížkované), a z kterých by dokázal pták případně sám vylézt.
Přímé slunce, přehřáté auto: Může dostat infarkt z přehřátí. Nikdy nedávejte andulku na přímé slunce, raději do stínu.
Spuštění elektrického přístroje: Andulka se může smrtelně popálit. Instalujte vodiče tak, aby k nim pták nemohl.
Rozdíly teplot, průvan: Náhlé kolísání teplot nebo průvan, může být příčinou nachlazení nebo úpalu. Pozvolna ptáka navykejte na teploty mezi 5 až 25 °C. Nikdy ho nenechávejte na místě, kde profukuje - může to mít až smrtelné následky!
 

Náhledy fotografií ze složky Andulky

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář